DR10 ブリキコイル ブリキコイル 飲料缶 ブリキ鋼板
製品詳細
| 商品名:: | DR10 鮮明な表面 食品缶と飲料缶のためのスチールコイル | コーティング:: | 2.8/285.6/5.68.4/8.4g/m2 または要求に応じて |
|---|---|---|---|
| 表面塗装:: | B (ライト) R (ストーン) S (シルバー) | 厚さ:: | 0.1-4.5mm0.2mm~4.0mm |
| 耐性:: | ±1% | 適用:: | 金属包装 食品缶詰 塗装缶詰 缶詰 |
| 気性:: | T-2, T2.5, T-3, T-4, T-5, DR-7, DR8, DR9 | ポート:: | 上海港 |
| ハイライト |
ブリキコイル,飲料缶ブリキ鋼板,DR10 ブリキコイル |
||
製品の説明
| 属性 | 価値 |
|---|---|
| 製品名 | DR10 鮮明な表面 食品缶と飲料缶のためのスチールコイル |
| コーティング | 2.8/285.6/5.68.4/8.4g/m2 または要求に応じて |
| 表面塗装 | B (ライト) R (ストーン) S (シルバー) |
| 厚さ | 0.1-4.5mm,0.2mm~4.0mm |
| 許容性 | ±1% |
| 適用する | 金属包装 食品缶詰 塗装缶詰 缶詰 |
| 熱度 | T2, T2.5 T3, T4, T5, DR-7, DR8, DR9 |
| 港 | 上海港 |
ステンプレートコイルは,薄い層のステンで覆われた鋼板で構成される高品質の金属材料である.ステンコーティングは,腐食と腐蝕を優れた防止を提供します.熱浸し金属鋼板または電圧製金属鋼板として入手可能この素材は,腐食耐性,酸化耐性,柔らかさに優れているため,食品缶,塗料缶,化学容器に最適です.
| パラメータ | 仕様 |
|---|---|
| スタンダード | AISI,ASTM,BS,DIN,GB,JISなど |
| グレード | SGCC,DX51D DX52D DX53D,CS G230-550など |
| 厚さ | 0.12~6.0mm またはカスタマイズ |
| 幅 | 600~1500mm またはカスタマイズ |
| コイル重量 | 3-10 トンまたは必要に応じて |
| コイル寸法 | ID: 508mm または 610mm |
| 熱度 | T1-T5, DR7-DR9, TH550-TH660 |
| コート (g/m2) | 1.1/1 から 11.2/11.2 まで または オーダーメイド |
| 表面塗装 | 鮮明/石/シルバー 消化処理済み,DOSオイル |
- 高品質で競争力のある価格
- 迅速な配達のために十分な在庫
- 豊富なサプライチェーンと輸出経験
✔ 競争力のある価格で最高品質
✔ 一貫したパフォーマンスのために厳格なQC
✔ 快速 配送 (預金 から 5-7 日)
✔ サイズとコーティングをカスタマイズできます
- ≤ $1000: 100%の手当
- > 1000$: 30%の預金,出荷前の残高 (T/TまたはLC)
製品のハイライト
DR10 鮮明な表面 食品缶と飲料缶のためのスチールコイル 製品仕様 属性 価値 製品名 DR10 鮮明な表面 食品缶と飲料缶のためのスチールコイル コーティング 2.8/285.6/5.68.4/8.4g/m2 または要求に応じて 表面塗装 B (ライト) R (ストーン) S (シルバー) 厚さ 0.1-4.5mm,0.2mm~4.0mm 許容性 ±1% 適用する 金属包装 食品缶詰 塗装缶詰 缶詰 熱度 T2, T2.5 T3, T4, T5, DR-7, DR8, DR9 港 上海港 製品説明 ステンプレートコイルは,薄い層のステンで覆われた鋼板で構成される高品質の金属材料である.ステ...
0.5mm MR SPCC 食品グレードの鉄鋼缶詰 電子化缶詰 0.15mm
0.5mm MR Steel Tinplate Food-Grade Can Material Product Specifications Attribute Value Product Name 0.5mm MR Steel Tinplate Food-Grade Can Material Material MR, SPCC, prime Tinplate / TFS Tin Coating 1.1/1.1, 2.8/2.8, 5.6/5.6, etc. or customized Surface Bright, Stone, Matte, Silver, Rough Stone Thickness 0.15-0.50mm Hardness TS230, TS245, TS260, TS275, TS290, TH415, TH435, TH520, TH550, TH580, TH620 Standard JIS DIN ASTM GB EN AISI Product Features High-quality tinplate with
防錆鋼板 ブリキ T1~T5 飲料缶用ブリキ コーティング DR9
Anti-Rust Steel Tinplate Beverage Can Production Product Specifications Attribute Value Product Name Anti-Rust Steel Tinplate Beverage Can Production Material MR, SPCC, prime Tinplate / TFS Tin Coating 1.1/1.1, 2.8/2.8, 5.6/5.6, etc. or customized Application Tomato paste cans, fruit cans, vegetable cans, meat cans, fish/tuna cans, milk products cans, daily products cans, etc. Thickness 0.15-0.50mm Hardness T1-T5, DR9, DR8 Standard JIS, DIN, ASTM, GB, EN, AISI Product
0.28mm DR8 乳児用粉ミルク缶用電解ブリキコイル
0.28mm DR8 Electrolytic Tinplate Coil for Infant Formula Milk Powder Cans Tinplate, thin steel sheet with a coating of tin applied either by dipping in molten metal or by electrolytic deposition; almost all tinplate is now produced by the latter process. Tinplate made by this process is essentially a sandwich in which the central core is strip steel. Recyclable: The iron can itself has a characteristic that other packaging materials do not have - can be adsorbed by magnets,
海鮮缶用0.28mm T4ブリキシート2.8/2.8 JIS認定電解ブリキコイル
0.28mm T4 Tinplate Sheet 2.8/2.8 for Seafood Cans, JIS Certified Electrolytic Tinplate Coil Tinplate, thin steel sheet with a coating of tin applied either by dipping in molten metal or by electrolytic deposition; almost all tinplate is now produced by the latter process. Tinplate made by this process is essentially a sandwich in which the central core is strip steel. Recyclable: The iron can itself has a characteristic that other packaging materials do not have - can be
オンラインで問い合わせの連絡先フォームをご利用ください. 質問があれば,私たちのチームはできるだけ早く連絡します.