0.5mm MR SPCC 食品グレードの鉄鋼缶詰 電子化缶詰 0.15mm
製品詳細
| 商品名:: | 0.5mm MR鋼板 錫メッキ 食品グレード缶材料 | Material:: | 氏、SPCCの主なブリキ/TFS |
|---|---|---|---|
| 錫コーティング:: | 1.1/1.1、2.8/2.8、5.6/5.6、等またはcustomerized | 表面:: | の石、マット、スライバ、荒い石明るい |
| 厚さ:: | 0.15-0.50mm | 硬度:: | TS230、TS245、TS260、TS275、TS290、TH415、TH435、TH520、TH550、TH580、TH620 |
| 規格:: | JIS DIN ASTM GB EN AISI | ||
| ハイライト |
0.5mm MR 鋼鉄 ステンプレート SPCC 鋼鉄 ステンプレート プライム電解 ステンプレート 0.15mm,SPCC Steel Tinplate,prime electrolytic tinplate 0.15mm |
||
製品の説明
| 属性 | 価値 |
|---|---|
| 製品名 | 0.5mm MR 鋼鉄の缶詰食品用素材 |
| 材料 | MR,SPCC,プライム ティンプレート/TFS |
| シナコーティング | 1.1/1.12.8/2 について85.6/5.6オーダーメイド |
| 表面 | 明るい,石,マット,シルバー,粗い石 |
| 厚さ | 0.15-0.50mm |
| 硬さ | TS230, TS245, TS260, TS275, TS290, TH415, TH435, TH520, TH550, TH580, TH620 |
| スタンダード | JIS DIN ASTM GB EN AISI について |
- 精密な印刷のために優れた表面質と平らさを備えた高品質のスチールプレート
- 均質なチン塗層で,高耐腐蝕性や酸化性
- 切断,スタンプリング,形成の容易さのための優れた加工性能
- 紙缶やラベルを含む様々な印刷用品に最適
| 厚さ | 0.12mm-0.55mm |
| 幅 | 200mmから1250mm |
| 長さ | クライアントの要求またはコイルとして |
| 硬さ | T1,T2,T2 について5T3,T4,T5,DR-8,DR-7M |
| シナコーティング | 20.0/202/2.22.8/2 について85.6/5.6 |
| シナコーティング重量 | 1.1g/m2-8.4g/m2 |
| 適用する | 化学缶,食品缶,茶缶,その他の容器用 |
| 梱包 | 標準輸出パッケージ |
- 最高の品質と合理的な価格
- 販売後サービスで豊富な優れた経験
- 責任あるQCが製品品質を保証するためにすべてのプロセスをチェックします
- 安全な配送を保証する プロフェッショナルな梱包チーム
- 試験命令は1週間以内に完了
- ご要望に応じて提供されたサンプル
製品のハイライト
0.5mm MR 鋼鉄の缶詰食品用素材 製品仕様 属性 価値 製品名 0.5mm MR 鋼鉄の缶詰食品用素材 材料 MR,SPCC,プライム ティンプレート/TFS シナコーティング 1.1/1.12.8/2 について85.6/5.6オーダーメイド 表面 明るい,石,マット,シルバー,粗い石 厚さ 0.15-0.50mm 硬さ TS230, TS245, TS260, TS275, TS290, TH415, TH435, TH520, TH550, TH580, TH620 スタンダード JIS DIN ASTM GB EN AISI について 製品の特徴 精密な印刷のために優れた表面質と平...
0.5mm MR SPCC 食品グレードの鉄鋼缶詰 電子化缶詰 0.15mm
0.5mm MR Steel Tinplate Food-Grade Can Material Product Specifications Attribute Value Product Name 0.5mm MR Steel Tinplate Food-Grade Can Material Material MR, SPCC, prime Tinplate / TFS Tin Coating 1.1/1.1, 2.8/2.8, 5.6/5.6, etc. or customized Surface Bright, Stone, Matte, Silver, Rough Stone Thickness 0.15-0.50mm Hardness TS230, TS245, TS260, TS275, TS290, TH415, TH435, TH520, TH550, TH580, TH620 Standard JIS DIN ASTM GB EN AISI Product Features High-quality tinplate with
防錆鋼板 ブリキ T1~T5 飲料缶用ブリキ コーティング DR9
Anti-Rust Steel Tinplate Beverage Can Production Product Specifications Attribute Value Product Name Anti-Rust Steel Tinplate Beverage Can Production Material MR, SPCC, prime Tinplate / TFS Tin Coating 1.1/1.1, 2.8/2.8, 5.6/5.6, etc. or customized Application Tomato paste cans, fruit cans, vegetable cans, meat cans, fish/tuna cans, milk products cans, daily products cans, etc. Thickness 0.15-0.50mm Hardness T1-T5, DR9, DR8 Standard JIS, DIN, ASTM, GB, EN, AISI Product
0.28mm DR8 乳児用粉ミルク缶用電解ブリキコイル
0.28mm DR8 Electrolytic Tinplate Coil for Infant Formula Milk Powder Cans Tinplate, thin steel sheet with a coating of tin applied either by dipping in molten metal or by electrolytic deposition; almost all tinplate is now produced by the latter process. Tinplate made by this process is essentially a sandwich in which the central core is strip steel. Recyclable: The iron can itself has a characteristic that other packaging materials do not have - can be adsorbed by magnets,
海鮮缶用0.28mm T4ブリキシート2.8/2.8 JIS認定電解ブリキコイル
0.28mm T4 Tinplate Sheet 2.8/2.8 for Seafood Cans, JIS Certified Electrolytic Tinplate Coil Tinplate, thin steel sheet with a coating of tin applied either by dipping in molten metal or by electrolytic deposition; almost all tinplate is now produced by the latter process. Tinplate made by this process is essentially a sandwich in which the central core is strip steel. Recyclable: The iron can itself has a characteristic that other packaging materials do not have - can be
オンラインで問い合わせの連絡先フォームをご利用ください. 質問があれば,私たちのチームはできるだけ早く連絡します.