0.16mm 0.18mm 0.22mm 0.45mm 電解錫めっき鋼板 T57 T61 T65 DR550 DR620 DR660 T4
製品詳細
| 商品名:: | 0.16mm 0.18mm 0.22mm 0.45mm 電解錫めっき鋼板 T57 T61 T65 DR550 DR620 DR660 T4 | 錫コーティング:: | 1.1/1.1、2.0/2.0、2.8/2.8、5.6/5.6、等またはcustomerized |
|---|---|---|---|
| 表面塗装:: | の石、マット、スライバ、荒い石明るい | 使用方法:: | 食品缶、肉缶、トマト缶、エアゾール缶、乳製品缶など |
| 幅:: | 600-1010mm、853mm、858mm、948mm、カスタマイズ | パッケージ:: | 発煙木製パレット付きまたはカスタマイズされた鉄のガード |
| 厚さ:: | 0.16mm-0.45mm | 硬度:: | T49、T53、T57、T61、T65、TH520、TH550、TH580、TH620。 |
| ハイライト |
0.18mm 鋼製のスチーンプレート,0.18mm電解スチロールプレート,電解鋼製のスチールプレート |
||
製品の説明
厚さ:0.16mm,0.18mm,0.22mm,0.45mmで提供されています
| 属性 | 価値 |
|---|---|
| シナコーティング | 1.1/1.1半分の2.002.8/2 について85.6/5.6オーダーメイド |
| 表面塗装 | 明るい,石,マット,シルバー,粗い石 |
| 申請 | 食品缶,肉缶,トマト缶,エアロゾール缶,乳製品缶 |
| 幅 | 600~1010mm (標準サイズ:853mm,858mm,948mm) またはカスタマイズ |
| パッケージ | 鉄のガード 燃える木製のパレット |
| 厚さ | 0.16mm-0.45mm |
| 硬さ | T49, T53, T57, T61, T65, TH520, TH550, TH580, TH620 |
スチールプレートとは,冷たくロールされた低炭素の薄い鋼板または商業用純スチールで電解された鋼テープです.鋼の強さとスチールの耐腐蝕性を組み合わせると,容器の様々な用途のための理想的な材料です.
- 耐腐食性 と 耐腐蝕性 が 優れている
- 無毒で食品安全
- 高強度と柔らかさ
- 溶接性が良い
- 魅力的な外見
| パラメータ | 仕様 |
|---|---|
| 厚さ | 0.12mm-0.55mm |
| 幅 | 200mmから1250mm |
| 長さ | カスタムまたはコイル |
| 硬さ | T1-T5,DR-8,DR-7M |
| シナコーティング重量 | 1.1g/m2-8.4g/m2 |
| 基準 | JIS,DIN,ASTM,GB,EN,AISI |
| 材料 | MR,SPCC |
| 終わって | 石 鮮明 黄金 塗装 |
- 優良品質で 合理的な価格で
- 豊富な経験と優れた販売後のサービス
- 生産のあらゆる段階において厳格な品質管理
- 安全な輸送を保証するプロの梱包チーム
- 試験命令は1週間以内に完了
- 要求に応じたカスタムサンプル
製品のハイライト
電解スチールプレート T57 T61 T65 DR550 DR620 DR660 T4 厚さ:0.16mm,0.18mm,0.22mm,0.45mmで提供されています 製品仕様 属性 価値 シナコーティング 1.1/1.1半分の2.002.8/2 について85.6/5.6オーダーメイド 表面塗装 明るい,石,マット,シルバー,粗い石 申請 食品缶,肉缶,トマト缶,エアロゾール缶,乳製品缶 幅 600~1010mm (標準サイズ:853mm,858mm,948mm) またはカスタマイズ パッケージ 鉄のガード 燃える木製のパレット 厚さ 0.16mm-0.45mm 硬さ T49, T53, ...
0.5mm MR SPCC 食品グレードの鉄鋼缶詰 電子化缶詰 0.15mm
0.5mm MR Steel Tinplate Food-Grade Can Material Product Specifications Attribute Value Product Name 0.5mm MR Steel Tinplate Food-Grade Can Material Material MR, SPCC, prime Tinplate / TFS Tin Coating 1.1/1.1, 2.8/2.8, 5.6/5.6, etc. or customized Surface Bright, Stone, Matte, Silver, Rough Stone Thickness 0.15-0.50mm Hardness TS230, TS245, TS260, TS275, TS290, TH415, TH435, TH520, TH550, TH580, TH620 Standard JIS DIN ASTM GB EN AISI Product Features High-quality tinplate with
防錆鋼板 ブリキ T1~T5 飲料缶用ブリキ コーティング DR9
Anti-Rust Steel Tinplate Beverage Can Production Product Specifications Attribute Value Product Name Anti-Rust Steel Tinplate Beverage Can Production Material MR, SPCC, prime Tinplate / TFS Tin Coating 1.1/1.1, 2.8/2.8, 5.6/5.6, etc. or customized Application Tomato paste cans, fruit cans, vegetable cans, meat cans, fish/tuna cans, milk products cans, daily products cans, etc. Thickness 0.15-0.50mm Hardness T1-T5, DR9, DR8 Standard JIS, DIN, ASTM, GB, EN, AISI Product
0.28mm DR8 乳児用粉ミルク缶用電解ブリキコイル
0.28mm DR8 Electrolytic Tinplate Coil for Infant Formula Milk Powder Cans Tinplate, thin steel sheet with a coating of tin applied either by dipping in molten metal or by electrolytic deposition; almost all tinplate is now produced by the latter process. Tinplate made by this process is essentially a sandwich in which the central core is strip steel. Recyclable: The iron can itself has a characteristic that other packaging materials do not have - can be adsorbed by magnets,
海鮮缶用0.28mm T4ブリキシート2.8/2.8 JIS認定電解ブリキコイル
0.28mm T4 Tinplate Sheet 2.8/2.8 for Seafood Cans, JIS Certified Electrolytic Tinplate Coil Tinplate, thin steel sheet with a coating of tin applied either by dipping in molten metal or by electrolytic deposition; almost all tinplate is now produced by the latter process. Tinplate made by this process is essentially a sandwich in which the central core is strip steel. Recyclable: The iron can itself has a characteristic that other packaging materials do not have - can be
オンラインで問い合わせの連絡先フォームをご利用ください. 質問があれば,私たちのチームはできるだけ早く連絡します.