6061 アルミニウム鋼板 0.4mm 5052 H32 薄いアルミニウムシート H12 - H19
製品詳細
| 商品名:: | 6061 アルミシート 0.4mm アルミシート プレート 音吸収 | 耐性:: | ±1% |
|---|---|---|---|
| 配達時間:: | 8〜14日 | 厚さ:: | 0.2mm – 150mm |
| 気性:: | O (アニール) H12-H19,T6 | ||
| ハイライト |
6061 アルミ鋼板,5052 h32 アルミニウムシート H12,薄いアルミニウムシート H19 |
||
製品の説明
| 属性 | 価値 |
|---|---|
| 製品名 | 6061 アルミニウムシート 0.4mm アルミニウムシート 音が吸収される |
| 許容性 | ±1% |
| 配達時間 | 8-14 日 |
| 厚さ | 0.2mm 150mm |
| 熱度 | O (アニール) H12-H19,T6 |
私たちのアルミシート純アルミニウムまたはアルミニウム合金から作られる多角的で耐腐蝕性のある金属材料です.高強度/重量比,優れた形容性,優れた熱電導性建築,輸送,電子機器,包装の用途に最適です
| 名前 | アルミシート |
|---|---|
| スタンダード | JIS G3141,DIN1623,EN10130 |
| 材料 | 1050, 1060, 3003, 3A21, 5052, 5005, 5083, 5A05, 6061 |
| 厚さ | 0.3mm - 300mm |
| 幅 | 100mmから2600mm |
| 長さ | 1000mm - 12000mm |
| 熱度 | O,H12,H14,H16,H18,H22,H24,H26,T4,T651など |
| 表面 | 磨き 輝き 磨き 髪 彫り 彫り |
| 梱包 | 輸出標準パッケージまたは顧客の要求に応じて |
| 輸送 | 10〜15 営業日 (1000トン以上の量については25〜30日) |
- 合理的な価格で最高品質の製品
- 豊富な経験と優れた販売後のサービス
- すべての生産プロセスが厳格な品質管理を受けます
- 専門的な梱包チーム は 安全 な 輸送 を 確保 する
- 試験命令は1週間以内に完了
- 要求に応じたカスタムサンプル
製品のハイライト
6061 アルミニウムシート 0.4mm アルミニウムシート 音が吸収される 製品仕様 属性 価値 製品名 6061 アルミニウムシート 0.4mm アルミニウムシート 音が吸収される 許容性 ±1% 配達時間 8-14 日 厚さ 0.2mm 150mm 熱度 O (アニール) H12-H19,T6 製品説明 私たちのアルミシート純アルミニウムまたはアルミニウム合金から作られる多角的で耐腐蝕性のある金属材料です.高強度/重量比,優れた形容性,優れた熱電導性建築,輸送,電子機器,包装の用途に最適です 名前 アルミシート スタンダード JIS G3141,DIN1623,EN10130 材料 ...
0.5mm MR SPCC 食品グレードの鉄鋼缶詰 電子化缶詰 0.15mm
0.5mm MR Steel Tinplate Food-Grade Can Material Product Specifications Attribute Value Product Name 0.5mm MR Steel Tinplate Food-Grade Can Material Material MR, SPCC, prime Tinplate / TFS Tin Coating 1.1/1.1, 2.8/2.8, 5.6/5.6, etc. or customized Surface Bright, Stone, Matte, Silver, Rough Stone Thickness 0.15-0.50mm Hardness TS230, TS245, TS260, TS275, TS290, TH415, TH435, TH520, TH550, TH580, TH620 Standard JIS DIN ASTM GB EN AISI Product Features High-quality tinplate with
防錆鋼板 ブリキ T1~T5 飲料缶用ブリキ コーティング DR9
Anti-Rust Steel Tinplate Beverage Can Production Product Specifications Attribute Value Product Name Anti-Rust Steel Tinplate Beverage Can Production Material MR, SPCC, prime Tinplate / TFS Tin Coating 1.1/1.1, 2.8/2.8, 5.6/5.6, etc. or customized Application Tomato paste cans, fruit cans, vegetable cans, meat cans, fish/tuna cans, milk products cans, daily products cans, etc. Thickness 0.15-0.50mm Hardness T1-T5, DR9, DR8 Standard JIS, DIN, ASTM, GB, EN, AISI Product
0.28mm DR8 乳児用粉ミルク缶用電解ブリキコイル
0.28mm DR8 Electrolytic Tinplate Coil for Infant Formula Milk Powder Cans Tinplate, thin steel sheet with a coating of tin applied either by dipping in molten metal or by electrolytic deposition; almost all tinplate is now produced by the latter process. Tinplate made by this process is essentially a sandwich in which the central core is strip steel. Recyclable: The iron can itself has a characteristic that other packaging materials do not have - can be adsorbed by magnets,
海鮮缶用0.28mm T4ブリキシート2.8/2.8 JIS認定電解ブリキコイル
0.28mm T4 Tinplate Sheet 2.8/2.8 for Seafood Cans, JIS Certified Electrolytic Tinplate Coil Tinplate, thin steel sheet with a coating of tin applied either by dipping in molten metal or by electrolytic deposition; almost all tinplate is now produced by the latter process. Tinplate made by this process is essentially a sandwich in which the central core is strip steel. Recyclable: The iron can itself has a characteristic that other packaging materials do not have - can be
オンラインで問い合わせの連絡先フォームをご利用ください. 質問があれば,私たちのチームはできるだけ早く連絡します.