製品詳細
| 製品名:: | 壁パネル用ガルバリウム鋼板コイル AZ120 幅600~1250mm | 基礎材料: | 冷たい鋼 (DX51D,DX52Dなど) |
|---|---|---|---|
| コートタイプ: | 55% アルミ-亜鉛合金 (ガルバリューム) | 処理サービス:: | 脱毛,切断 |
| 表面処理:: | コーティング | 規格:: | AiSi、ASTM、Bs、DIN、GB、JIS |
| 幅: | 600mm – 1500mm | 表面塗装: | スムーズ、スパングル、エンボス加工 |
| ハイライト |
ガルバリウム鋼板 AZ120,galvalume metal panels 600mm,1250mm hot rolled steel coil |
||
製品の説明
| 属性 | 価値 |
|---|---|
| 商品名 | 壁パネルのために,ガルバルーム鋼コイル AZ120 600-1250mm 幅 |
| 基礎材料 | 冷たい金属 (DX51D,DX52Dなど) |
| コートタイプ | 55% アルミ-亜鉛合金 (ガルバリューム) |
| 処理サービス | 脱毛,切断 |
| 表面処理 | コーティング |
| スタンダード | AiSi,ASTM,Bs,DIN,GB,JIS |
| 幅 | 600mm 1500mm |
| 表面塗装 | 滑らか,スパンゲル,エムボス |
| パラメータ | 詳細 |
|---|---|
| コートタイプ | 55% アルミ-亜鉛合金 (ガルバリューム) |
| 基礎材料 | 冷たい金属 (DX51D,DX52Dなど) |
| 塗料重量 | AZ60-AZ180 (60-180 g/m2) |
| 厚さ | 0.3mm~3.0mm |
| 幅 | 600mmから1500mm |
| 表面塗装 | 滑らか,スパンゲル,エムボス |
| 熱度 | T1-T5 (柔らかから硬) |
| 利用可能なコーティング | PE (ポリエステル),PVDF,SMP (気象耐性強化のため) |
製品のハイライト
壁パネルのために,ガルバルーム鋼コイル AZ120 600-1250mm 幅 製品仕様 属性 価値 商品名 壁パネルのために,ガルバルーム鋼コイル AZ120 600-1250mm 幅 基礎材料 冷たい金属 (DX51D,DX52Dなど) コートタイプ 55% アルミ-亜鉛合金 (ガルバリューム) 処理サービス 脱毛,切断 表面処理 コーティング スタンダード AiSi,ASTM,Bs,DIN,GB,JIS 幅 600mm 1500mm 表面塗装 滑らか,スパンゲル,エムボス 製品説明 高性能鋼製品で,ユニークな金属層で覆われています.55% アルミ-亜鉛合金 (55% Al-Zn)特別に提供...
0.5mm MR SPCC 食品グレードの鉄鋼缶詰 電子化缶詰 0.15mm
0.5mm MR Steel Tinplate Food-Grade Can Material Product Specifications Attribute Value Product Name 0.5mm MR Steel Tinplate Food-Grade Can Material Material MR, SPCC, prime Tinplate / TFS Tin Coating 1.1/1.1, 2.8/2.8, 5.6/5.6, etc. or customized Surface Bright, Stone, Matte, Silver, Rough Stone Thickness 0.15-0.50mm Hardness TS230, TS245, TS260, TS275, TS290, TH415, TH435, TH520, TH550, TH580, TH620 Standard JIS DIN ASTM GB EN AISI Product Features High-quality tinplate with
防錆鋼板 ブリキ T1~T5 飲料缶用ブリキ コーティング DR9
Anti-Rust Steel Tinplate Beverage Can Production Product Specifications Attribute Value Product Name Anti-Rust Steel Tinplate Beverage Can Production Material MR, SPCC, prime Tinplate / TFS Tin Coating 1.1/1.1, 2.8/2.8, 5.6/5.6, etc. or customized Application Tomato paste cans, fruit cans, vegetable cans, meat cans, fish/tuna cans, milk products cans, daily products cans, etc. Thickness 0.15-0.50mm Hardness T1-T5, DR9, DR8 Standard JIS, DIN, ASTM, GB, EN, AISI Product
0.28mm DR8 乳児用粉ミルク缶用電解ブリキコイル
0.28mm DR8 Electrolytic Tinplate Coil for Infant Formula Milk Powder Cans Tinplate, thin steel sheet with a coating of tin applied either by dipping in molten metal or by electrolytic deposition; almost all tinplate is now produced by the latter process. Tinplate made by this process is essentially a sandwich in which the central core is strip steel. Recyclable: The iron can itself has a characteristic that other packaging materials do not have - can be adsorbed by magnets,
海鮮缶用0.28mm T4ブリキシート2.8/2.8 JIS認定電解ブリキコイル
0.28mm T4 Tinplate Sheet 2.8/2.8 for Seafood Cans, JIS Certified Electrolytic Tinplate Coil Tinplate, thin steel sheet with a coating of tin applied either by dipping in molten metal or by electrolytic deposition; almost all tinplate is now produced by the latter process. Tinplate made by this process is essentially a sandwich in which the central core is strip steel. Recyclable: The iron can itself has a characteristic that other packaging materials do not have - can be
オンラインで問い合わせの連絡先フォームをご利用ください. 質問があれば,私たちのチームはできるだけ早く連絡します.