PPGI PPGL Brazil Ral9003 PVC Plastic Film Color Coated Galvanized Sheet
جزئیات محصول
| نام محصولات:: | PPGI PPGL برزیل Ral9003 PVC پلاستیکی با پوشش رنگی ورق گالوانیزه | عرض:: | 600mm-1250mm، 800-1250mm |
|---|---|---|---|
| رنگ: | رنگ قرمز/آبی/سبز/سیاه/سفید/خاکستری/RAL | تصفیه سطح:: | روکش شده |
| روکش روی: | Z80 ، Z100 ، AZ100 ، AZ120 ، AZ150 | سرویس پردازش: | جوشکاری ، مشت زدن ، برش ، خم شدن ، خنثی کردن |
| برنامه: | ساختمان \ ساخت \ بام \ راه راه | درمان سطحی: | روکش شده |
| جزئیات بسته بندی:: | بسته بندی سفارشی | ||
| برجسته کردن |
PPGI color coated galvanized sheet,PPGL Brazil Ral9003 sheet,PVC plastic film coated steel,PPGL Brazil Ral9003 sheet,PVC plastic film coated steel |
||
توضیحات محصول
| Attribute | Value |
|---|---|
| Products Name | RAL 9003 0.45 mm Ppgl Galvanized Steel Coil Color Coated Prepainted Ppgi For Building |
| Width | 600mm-1250mm, 800~1250mm |
| Color | Red/Blue/Green/Black/White/Gray/Ral Color |
| Surface Treatment | Coated |
| Zinc Coating | Z80,Z100,Az100,Az120,Az150 |
| Processing Service | Welding, Punching, Cutting, Bending, Decoiling |
| Application | Building/Construction/Roofing/Corrugated |
| Packaging Details | Customized packaging |
Color coated coil features light weight, attractive appearance, and excellent anti-corrosion properties. Available in standard colors including gray, white, sea blue, and brick red, these coils are ready for direct processing and widely used in advertising, construction, home appliances, electrical equipment, furniture, and transportation industries.
Galvanized steel coil is particularly suited for roofing applications due to its weather-resistant coating. The material's natural resistance to rust and corrosion makes it ideal for outdoor use, available in various dimensions to meet different project requirements.
| Grade | CGCC, CGCH, DX52D, DX53D, G550, DX51D |
| Payment Term | 30% T/T as deposit, 70% balance |
| Surface Treatment | Coated/Prepainted galvanized |
| Surface coating | PE, SMP, ADP, PVDF |
| Zinc Coating | 30g to 275g/㎡ |
| Coil Weight | 3-8 Tons |
| Thickness | 0.18-2.0mm |
| Width | 800~1250mm |
| Color | All RAL code or as customer's sample |
| Packing details | Waterproof paper+plastic film+iron packing+bunding or as per customers request |
| Delivery time | 15-25 days after receiving deposit |
- Prime quality and reasonable price
- Wide excellent experiences with after-sale service
- Every process checked by responsible QC to ensure product quality
- Professional packing teams to ensure safe transportation
- Trial order completion within one week
- Samples available upon request
نکات برجسته محصول
PPGI PPGL Brazil Ral9003 PVC Plastic Film Color Coated Galvanized Sheet Attribute Value Products Name RAL 9003 0.45 mm Ppgl Galvanized Steel Coil Color Coated Prepainted Ppgi For Building Width 600mm-1250mm, 800~1250mm Color Red/Blue/Green/Black/White/Gray/Ral Color Surface Treatment Coated Zinc ...
0.5mm MR SPCC فولاد ورق قلع اندود درجه غذایی قوطی ورق قلع اندود الکترولیتی اولیه 0.15mm
0.5mm MR Steel Tinplate Food-Grade Can Material Product Specifications Attribute Value Product Name 0.5mm MR Steel Tinplate Food-Grade Can Material Material MR, SPCC, prime Tinplate / TFS Tin Coating 1.1/1.1, 2.8/2.8, 5.6/5.6, etc. or customized Surface Bright, Stone, Matte, Silver, Rough Stone Thickness 0.15-0.50mm Hardness TS230, TS245, TS260, TS275, TS290, TH415, TH435, TH520, TH550, TH580, TH620 Standard JIS DIN ASTM GB EN AISI Product Features High-quality tinplate with
ضد زنگ استیل قوطی T1 تا T5 قوطی نوشیدنی قوطی DR9
Anti-Rust Steel Tinplate Beverage Can Production Product Specifications Attribute Value Product Name Anti-Rust Steel Tinplate Beverage Can Production Material MR, SPCC, prime Tinplate / TFS Tin Coating 1.1/1.1, 2.8/2.8, 5.6/5.6, etc. or customized Application Tomato paste cans, fruit cans, vegetable cans, meat cans, fish/tuna cans, milk products cans, daily products cans, etc. Thickness 0.15-0.50mm Hardness T1-T5, DR9, DR8 Standard JIS, DIN, ASTM, GB, EN, AISI Product
کویل حلبی الکترولیتی 0.28 میلی متری DR8 برای قوطی های شیر پودر شیر نوزادان
0.28mm DR8 Electrolytic Tinplate Coil for Infant Formula Milk Powder Cans Tinplate, thin steel sheet with a coating of tin applied either by dipping in molten metal or by electrolytic deposition; almost all tinplate is now produced by the latter process. Tinplate made by this process is essentially a sandwich in which the central core is strip steel. Recyclable: The iron can itself has a characteristic that other packaging materials do not have - can be adsorbed by magnets,
ورق حلبی 0.28 میلیمتری T4 2.8/2.8 برای قوطیهای غذاهای دریایی، کویل قلعدار الکترولیتی دارای گواهی JIS
0.28mm T4 Tinplate Sheet 2.8/2.8 for Seafood Cans, JIS Certified Electrolytic Tinplate Coil Tinplate, thin steel sheet with a coating of tin applied either by dipping in molten metal or by electrolytic deposition; almost all tinplate is now produced by the latter process. Tinplate made by this process is essentially a sandwich in which the central core is strip steel. Recyclable: The iron can itself has a characteristic that other packaging materials do not have - can be
لطفا از فرم تماس آنلاین در زیر استفاده کنید اگر سوالی دارید، تیم ما در اسرع وقت با شما تماس خواهد گرفت.